Egmont

Apie mus

"Egmont" – tai gilias tradicijas turinti įmonė.

Įmonės pradžia buvo mažame kukliame bute Kopenhagos darbininkų rajone, o šiandien tai galinga Skandinavijos žiniasklaidos grupė, veikianti daugiau nei 30 pasaulio šalių.
Jei norite sužinoti, kokią įtaką supamasis krėslas ir keturios padažinės turėjo šios įmonės atsiradimui ir kodėl „Egmont” įmonę valdo „Egmont” fondas, papasakosime mūsų istoriją…  

Taigi viskas prasidėjo 1878 metais…
… kai septyniolikmetis danas Egmontas Haroldas Petersenas savo tėvų bute įkūrė mažą spaustuvėlę. Vaikinuko mama sutiko, kad sūnus paimtų paskolą, užstatydamas jos supamąjį krėslą, aliejinę lempą, keturias padažines ir siuvamąją mašiną. Tądien, kai Egmontas ėjo parsigabenti pirmosios spausdinimo įrangos, gatvėje jis rado monetą. Ši tapo jo laimingąja moneta ir iki šios dienos yra saugoma Kopenhagoje, centrinėje įmonės būstinėje.  

 

 

Iš pradžių Egmontas Haroldas spausdindavo vizitines korteles ir atlikdavo kitus nedidelius užsakymus. Po poros mėnesių jis įdarbino padėjėją. Greitai Peterseno firma pelnė solidžios ir patikimos įmonės reputaciją. 25 metus firma augo, investuodama į naują įrangą ir įdarbindama vis daugiau žmonių, o 1904 metais įsigijo nedidelio žurnalo moterims „Damernes Blad” teises.  

Egmontas Haroldas Petersenas pavertė jį leidiniu visai šeimai ir pervadino į „Hjemmet” („Namai”). Gana greitai leidinys tapo didžiausiu Skandinavijos savaitraščiu, kurį „Egmont” grupė leidžia iki šiol. Tuo metu įmonė buvo pervadinta į „Gutenberghus” (Gutenbergo namai). Mat taip vadinosi šiuolaikiška spaustuvė – įmonės būstinė.  

„Gutenberghus”, vadovaudamasi įkūrėjo idėjomis, klestėjo ir, nepaisant pasaulinės recesijos ir masinės bedarbystės, veikė pelningai. 1930 metais joje buvo daugiau kaip 600 darbuotojų. 1948 metais įmonės istorijoje nutiko dar vienas esminis dalykas – buvo pasirašytas komiksų leidybos Skandinavijoje ir Vokietijoje kontraktas su Voltu Disnėjumi, gavus jo licenziją. Devinto-dešimto dešimtmečio sandūroje įmonė pradėjo plėtrą į tarptautines rinkas, atidarydama savo biurus Didžiojoje Britanijoje, Rytų Europos ir Azijos šalyse. 

1991 metais įmonė vėl pakeitė pavadinimą ir susigrąžino savo įkūrėjo vardą (www.egmont.com). Šiandien „Egmont” – tarptautinis žiniasklaidos koncernas, veikiantis daugiau nei 30 šalių. Daugiau nei 100 koncerno padalinių dirba 4700 darbuotojų. Tai didžiausia Europoje knygų ir žurnalų vaikams bei jaunimui leidybinė įmonė. 

Gimęs neturtingoje šeimoje ir sunkiai dirbęs Egmontas Haroldas Petersenas pageidavo, kad didžioji dalis įmonės pelno būtų skiriama labdarai. Vykdydami jo valią, 1920 metais paveldėtojai įkūrė fondą, kuris rėmė vienišas motinas su ypatingos priežiūros reikalaujančiais ir sergančiais vaikais ir geresnio išsilavinimo nusipelniusius jaunuolius. Plačiau apie tai – www.egmontfonden.dk.

Mes – leidėjai, todėl mūsų misija – jums pasakoti istorijas ir kurti naujas. Kūryba – tai žmonijos civilizacijos pagrindas. Istorijos, užrašytos knygose, lavina vaizduotę, žadina smalsumą, talkina mokantis ir tobulėjant. Todėl istorijų kūrimas ir perteikimas jums yra visos mūsų veiklos centre. Paprasčiausiai: „We bring stories to life”.


UAB Egmont Lietuva įkurta 1992 metais.

Pirmuoju mūsų leidiniu tapo komiksų žurnalas su garsiųjų Volto Disnėjaus personažų Antulio Donaldo ir Peliuko Mikio nuotykiais. Pirmasis žurnalo „Mickey Mouse” numeris pasirodė 1993 metų sausį. Dabar žurnalas vadinasi „Donaldas ir kiti”. 

Šiandien mes esame viena didžiausių Lietuvoje knygų ir žurnalų vaikams bei jaunimui leidybinė įmonė, kasmet išleidžianti daugiau nei 140 žurnalų numerių ir virš šimto knygų. 

Jei bent kartą juokėtės iš Antulio Donaldo nesėkmių, vaikštinėjote po Šimtamylę Girią su Mike Pūkuotuku, sekėte pasakų takais su Princesėmis, lenktyniavote su Žaibu Makvynu, žaidėte su Barbe ar Mažaisiais Poniais, svajojote tapti žvaigžde kaip Hana Montana ar klausėte patarimų pas Kitę ar Mergaitę – mes jau pažįstami! Mūsų knygose ir žurnaluose jūs visada rasite istorijų ir pasakojimų, kurie įtrauks, jaudins, prajuokins, kartais privers susimąstyt, bet niekada nebus nuobodūs!